Helikobaktērijas – to ārstēšanas pieredze 1. daļa

Pēdējā laikā bieži lasu par helikobaktērijām (Helicobacter pylori), gandrīz katrā ar veselību saistītā žurnālā ir kāds rakstiņš par to. To, ka man bija helikobaktērijas, zināju jau divus gadus, bet nebiju neko pasākusi, lai ar tām cīnītos. Vispār jau uzskatīju, ka nav vajadzības, jo tā arī apgalvoja mans ģimenes ārsts. Tā kā pati cenšos zāles lietot pēc iespējas retāk, tad piekritu un centos sadzīvot ar mazajām kuņģa iemītniecēm.

Tomēr jau daudzus gadus man ir bijis ar gremošanu saistīts diskomforts – smaguma sajūta pēc ēšanas, atraugas, kuras izdevās izdabūt laukā tikai griežot smago vingrošanas riņķi, atvilnis, dedzināšana, slikta dūša, bada sāpes utt. Protams, visi šie simptomi nebija kopā un nebija visu laiku, tomēr es nejutos vesela, zināju, ka kaut kas nav kārtībā.

Kā es nonācu pie lēmuma uzvarēt helikobaktērijas?

Visu laiku es šaubījos vai man ir vajadzīgs antibiotiku kurss pret šīm baktērijām, jo es nezināju, vai man būs izstrādājusies imunitāte un vai es nevaru ātri vien atkal inficēties. Kā jau bija minēts dažādos informatīvos materiālos, helikobaktērijas ir gandrīz katram otrajam cilvēkam, tāpēc inficēties būtu tīrais nieks. Bet tad es izlasīju, ka vienreiz izārstētas, šīs baktērijas nemēdz atgriezties, jo ir izstrādājusies imunitāte. Vēl mani pamudināja arī izlasītais, ka helikobaktērijas novājina imunitāti. Es visu laiku jūtos nogurusi un bieži mani piemeklēja briesmīgā piena sēne. Kādā žurnālā par piena sēnīti lasīju, ka bieži pie vainas ir novājināta imunitāte, un dažkārt imunitāte ir novājināta tieši dēļ tā, ka organismam visu laiku jācīnās ar helikobaktērijām. Turklāt helikobaktērijas var izraisīt kuģa čūlu, kas vēlāk var izraisīt kuņģa vēzi.

Lēmums pieņemts.

Helikobaktērijas izraisa arī vēdersāpes

Helikobaktērijas izraisa arī vēdersāpes (attēls: knchinclinic.org)

Saņēmos un devos pie ģimenes ārsta, lai man izraksta antibiotikas. Nākošajā dienā devos uz aptieku, lai iegādātos trīs dažādus zāļu iepakojumus – amoksicilīnu (amoxicillinum), klaritromicīnu (Clarithromycinum) un esomeprazolu (esomeprazolum). Uhh, jādzer astoņas kapsulas dienā, četras no rīta, četras vakarā. Un nedrīkst neko izlaist, jo tad var viss pasākums izgāzties. Tāpēc es salīmēju atgādinājumus visās malās un vēl plānotājā ierakstīju, kad un kādas zāles ir jādzer. Septiņas dienas jādzer gan antibiotikas, gan esomeprazols, pēc tam vēl septiņas dienas jāturpina dzert esomeprazolu.

Rezultāti.

Pirmajā dienā man sāpēja vēders, it sevišķi naktī bija grūti aizmigt, jo bija tā saucamās bada sāpes. Visu laiku sajūta tāda, ka gribās ēst un sāp kuņģis no neēšanas. Sajutu rūgtu garšu mutē, jo zāles izdalījās arī ar siekalām. Nākošajā dienā es centos dzert ļoti daudz šķidruma, jo tas ir ne tikai pašsaprotami, bet arī rakstīts zāļu lietošanas instrukcijā. Starp citu, kāds pētījums liecina, ka tikai neliels skaits cilvēku izlasa zāļu lietošanas pamācību. Vēl es sapirkos dažādus jogurtiņus ar labajām baktērijām, lai kaut nedaudz uzturētu zarnu trakta mikrofloru kārtībā.

Otrajā dienā arī vēders jocīgi uzvedās, bet sāpēja mazāk nekā pirmajā dienā. Atkal bija rūgtā garša mutē kādu pusstundu pēc zāļu iedzeršanas.

Ceturtās dienas rītā pamostoties es konstatēju, ka man ir svaigāka elpa. Cik patīkami! Līdz šim man likās normāli, ka no rīta ir skāba garša mutē un arī ne visai svaiga elpa. Bet tagad tā vairs nav.

Piektās dienas rītā es ievēroju, ka man vairs nav aplikta mēle, tagad pat mēles sakne ir normālā krāsā, nevis bālgana kā agrāk. Visu laiku baidījos, ka no antibiotikām varētu rasties aizcietējumi vai caureja, bet tā nenotika. Varbūt palīdzēja jogurtiņi. Pagaidām nav arī piena sēnes uzliesmojums, kas tika minēts kā viena no biežākajām blakusparādībām antibiotiķu lietošanas laikā. Esmu ievērojusi, ka nav vairs nepatīkamā smaguma sajūta kuņģī un tās dumjās atraudziņas, kuras traucēja dzīvot.

Es ceru, ka tā arī paliks, ka man neatgriezīsies visi agrāk minētie nepatīkamie gremošanas traucējumi. Ceru, ka helikobaktērijas būs uzveiktas un mana dzīves kvalitāte uzlabosies.

Lai arī zāles nebija lēts prieks – tās izmaksāja vairāk nekā 30 latus, tomēr tas bija tā vērts. Es jūtos labi un priecājos, ka beidzot saņēmos uzsākt ārstēšanu.

lasi šeit: Helikobaktērijas – ārstēšanas pieredze – 2. daļa

Papildus par helikobaktērijām var lasīt arī šeit:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.4/10 (8 votes cast)
Helikobaktērijas - to ārstēšanas pieredze 1. daļa, 6.4 out of 10 based on 8 ratings

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>